Dua Lipa uron 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës: Nji komb nji flamur

0
79

Artistë shqiptar e tejet të suksesshëm në botë, por që vendin e tyre nuk e harrojnë kurrë. Një ndër ta është edhe këngëtarja Dua Lipa e cila shpesh ka bërë krenarë shqiptarët, shkruan KultPlus.

Sot, në një ditë kaq të rëndësishme për Kosovën, siç është 12 vjetori i Pavarësisë, Dua Lipa nuk ka harruar të uroj shtetin e saj.

Në profilin e saj në Instagram, para fansave nga e gjithë bota, Dua Lipa ka uruara të gjithë shqiptarët për 12 vjetorin e shpalljes së pavarësisë.

“12 YEARS INDEPENDENCE 💙 #njikombnjiflamur”, ka shkruar ajo duke i bashkangjitur edhe dy fotografi më dy flamujt, atë të Shqipërisë dhe atë të Kosovës. / KultPlus.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here