Koronavirusi në Shqipëri, mbyllen për dy javë shkollat në të gjithë vendin

0
124

Ministria e Shëndetësisë, njoftoi mesnatën e djeshme, se dy persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Ata janë babë e bir dhe kanë udhëtuar nga Italia ditët e fundit.

Lidhur me këtë situatë në mbledhjen e qeverisë janë dhënë masat e para.

Edi Rama njoftoi zyrtarisht se do të mbyllen shkollat për dy javë.

Gjithashtu u theksua se mbyllja e kufijve do të behet vetëm në raste specifike.

Vijon…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here