Kaosi tek njësia nr.1, flet Erion Veliaj: S’është moment KÇK, vetë unë jam në kamion e në timon

0
56

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka komentuar situatën e krijuar paraditen e sotme në njësinë bashkiake numër 1, lidhur me shpërndarjen e ndihmave.Në një lidhje telefonike me AbcNeës, Veliaj u shpreh se ai vetë është në terren, nëpër kamione duke i shpërndarë vetë ndihmat.“Jam në terren për të shpërndarë ndihmat, nuk ka panik. Ndihmat po shkojnë në shtëpi më shtëpi, nuk di nëse ka bërë njeri më shumë se unë për romët. Jam në kamion dhe në timon, është mënyrë të kuptuar se njerëzit do të marrin ndihmat.

Të gjithë e kanë kuptuar por vetëm jo njësia 1. Keni detyrë edhe t’i arsimoni njerëzit ju si media. Ky nuk është moment për babëzi. Shkuan në një familje dhe më tha një burrë nga kati i tretë i një vilë që dhe ti e unë që kemi punuar gjithë jetën,nuk e kemi. Ai kërkoi ndihma,”-tha Veliaj.

(k.m/dosja.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here