Votohet mocioni i mosbesimit, rrëzohet qeveria e Albin Kurtit

0
49

Kuvendi i Kosovës ka marrë sot vendimin për rrëzimin e qeverisë së Albin Kurti. Në përfundim të seancës maratonë, deputetët kanë votuar me ngritje dore dhanë verdiktin e tyre, duke votuar pro mocionit të mosbesimit të iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Pro mocionit të mosbesimit kanë votuar 82 deputetë, ndërsa 32 deputetë votuan kundër mocionit të mosbesimit dhe 1 abstenim. Votat pro mocionit të mosbesimit ishin nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe partitë opozitare.

(A.B. Dosja.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here