FOTO/ Prodhohet snajperi më i “frikshëm” në botë, qëllon deri në 4 km

0
119

Prodhuesit rusë të armëve prezantojnë armë që janë jashtëzakonisht të fuqishme. Përfshirë armë që mund të depërtojnë në mure të trasha dhe snajper të afta për të qëlluar objektivat në distanca deri në 4 km.Prodhimi më i fundit rus është snajperi Lobaev SVLK-145, që pretendohet të jetë snajperi më i fuqishëm në botë. Snajperi është në gjendje të gjuajë deri në një distancë 3.2 km. Arma kushton rreth 30 mijë euro dhe peshon 10 kilogram.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here