Tjetër tërmet në Durrës, zbulohet epiqendra dhe magnituda

0
83

Një tërmet me magnitudë 3.3 i shkallës rihter sapo ka rënë në Durrës ndërsa lëkundjet janë ndjerë të forta pasi ka qenë me intensitet mbi katër ballë sipas emsc-csem.Epiqendra ka qenë në deti Adriatik, 21 kilometra larg qytetit të Durrësit dhe 45 kilometra larg Tiranës.Banorët e Durrësit janë shprehur se i kanë ndjerë lëkundjet./Faxweb.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here