Shërohet nga koronavirusi ish-banori i Big Brother, dhuron plazën për të sëmurit rëndë

0
154

Petrit Bylykbashi i cili ka qenë banori i Big Brother 4, ka konfirmuar se para disa javësh kishte rezultuat me kornavirus dhe se për fatin e mirë ai arriti të fitonte betejën me këtë sëmundje.Petriti shprehet se pas disa testimeve ai ka rezultuar negativ dhe do i duhet të qëndrojë edhe 14 ditë të tjera i vetëizoluar. Pasi të dalë nga vetëizolimi ai do dhurojë plazmën e tij për të sëmurit rëndë nga koronavirusi.

“U sherova.

Sot, 18 dite mbas rezultatit pozitiv te covid-19, 24 dite mbas shfaqjes te simptomave dhe 38 dite nga koha kur dyshohet se jam infektuar, rezultova per here te dyte rresht (ne dite te ndryshme) negativ ne testin covid-19, konsiderohem i sheruar total.Sipas rekomandimit te Institutit Kombetar te Shendetesise, une do rri edhe per 14 dite tjera i veteizoluar, e pastaj do i kthehem ‘normalitetit’ dhe do i bashkangjitem grupit te vullnetarve ne Konviktet e Prishtines.

Une, me pak veshtiresi dhe shume vullnet per jete e kalova edhe kete sfide, uroj te gjithe qe jan te prekun ta kalojn me lehte se une, por shume me shume uroj qe mos te preket askush tjeter nga kjo.Kur te merr fund ky vazhdim 14 ditore i veteizolimit tim, do jem i gatshem ta dhuroj plazmen per ti ndihmu ata qe jan ne gjendje te rende.

Me e mira e gjithe kesaj eshte se nga une nuk eshte infektuar askush, as edhe nje i vetem.
Sipas gjitha gjasave une beje pejse ne grupin e vogel te njerzve qe nuk jan bartes te virusit.
Ata te pandalshmit, mantillbardhet, jan heronjte e mi, po bejne pune maratonike, po rrezikojne jetet e tyre per te na shpetu neve, e heqi kapelen per ta.

Nuk po i ceki me emera asnje nga ata qe me ndihmuan ne keto dite (jo edhe aq te lehta) per mu, e di qe me keni ndihmu me zemer dhe jo per te jau postu emrin ne murin timin, pa ju nuk ja kisha dal dot, do jau di pernder gjithe jeten. Faleminderit te gjithe juve qe u interesuat per mu e qe nuk me lat me u merzit e me u ndje i vetem per as edhe nje sekond.

Faleminderit
Ju dua.”,
 ka shkruar ish-banori i Big Brother Petrit Bylykbashi.

/Ora News.tv/

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here