Lëkundje të forta nga tërmeti në Greqi, qytetarët dalin nga banesat të frikësuar (Magnituda & Epiqendra)

0
159

Vijon goditjet nga tërmeti në Gadishullin e Ballkanit ku i fundit është regjistruar në shtetin fqinj të Greqisë me një magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter.Lëkundja është ndjerë rreth mesditës së sotme dhe EMSC raporton se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter, dhe thellësi fokale 11 km. Epiqendra e lëkundjeve ka qenë në 10 km në veri të Klitos dhe 25 km në Kozan. Deri më tani nuk ka raportime për persona të lënduar apo dëme materiale. Lëkundjet janë regjistruar rreth disa minuta më parë, ndërsa thuhet se ka zgjatur për disa sekonda.Banorët kanë dale nga banesat të frikësuar. Ndërkohë lëkundjet janë ndjerë edhe në Korçë. Kujtojmë se shteti fqinj është goditur nga disa tërmete ditët e fundit./Faxweb.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here