Pipero: Kemi kaluar gjysmën më të keqe

0
128

Mjeku Pëllumb Pipero u shpreh optimist për situatën në Shqipëri, ndërsa tha se kurba ka qenë e qëndrueshme dhe sipas tij kanë ndikuar edhe masat që janë marr. Sipas Piperos, rënia e numrit të telefonatave tek 127 dhe rënia e numrit të personave të shtruar në spital, janë tregues pozitivë për situatën.

“Gjysmën më të keqe e kemi kaluar mendoj. Unë jam optimist në shumë aspekte dhe për mua dy janë indikatorë të rëndësishëm: numri i telefonatave tek 127 dhe numri i të shtruarve në spital. Dhe nëse karahas këtye shifrave në rënie do kemi edhe gjurmim të mirë të rasteve, atëherë gjithçka do të shkojë mirë”, u shpreh Pipero, që tha se është e vështirë të japësh parashikime të sakta lidhur me fundin e epidemisë. Megjithatë ai tha se në muajin Maj priten përmirësime të ndjeshme./Opinion.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here