FOTOLAJM/ Pas pamjeve duke larë enët në kuzhinë, Kryemadhi fotografohet teksa blen ‘ilaçin’ kundër koronavirusit

0
305

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi në këto ditë karantine për shqiptarët, për shkak të situatës nga pandemia e koronavirusit, është shfaqur nga shtëpia duke larë enët, hekurosur apo bërë punët e shtëpisë.

Sot, ajo është fotografuar duke bërë pazarin e fruta perimeve në një market.

 

Shihet që në foto, Kryemadhi është duke blerë qepë dhe hudhra të cilat ajo i quan si “ilaç” për te luftuar koronavirusin.

Duke qenë se nga e premtja pasdite dhe deri të hënën në mëngjes, Shqipëria futet në izolim dhe gjithçka do të jetë e mbyllur, mesa duket kryetarja e LSI ka blerë produktet e nevojshme.

Kryemadhi po shfrytëzon ditët e karantinimit për të gatuar dhe ka zbuluar se përdor më shumë recetat dibrane sesa ato të Skraparit.

“Një gotë qumësht i nxehtë me një lugë mjalt është shumë i mirë për të rritur sadopak imunitetin. Po gatuaj më shumë receta dibrane se sa skrapari. Dibranët i kanë me shumë kalori. Jufka nuk kam bërë sepse kanë shumë karbohidrate. Kam përdorur shumë mishin, hudhrat, qepën, fasulen, thierza që janë elementë të jetës së përditshme. Bylmetin e kam rralluar pak për shkak se nga mjekët sugjerohet për të mos ngrënë gjëra të ftohta, duke pasur pasrasysh që virusi qëndron në gjëra të fohta”, ka thene Kryemadhi.

 

Save

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here