Dita e vizibilitetit të lesbikeve, Xheni Karaj poston foto provokuese duke u puthur me të dashurën

0
191

Aktivistja e të Drejtave të Njeriut, Xheni Karaj, ka postuar disa fotografi në rrjetet sociale, ku shfaqet me të dashurën e saj, në ditën e “Vizibilitetit të Lesbikeve”.

“Sepse dashuria jonë është politike dhe puthjet tona janë revolucion“, shkruan aktivistja, që promovon të drejtat e komunitetit LGBTI në Shqipëri.

FOTO : Anjeza Dyrmishi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here