“Maradona është më i keqi që kam hasur në karrierën time”

0
64

Ish-gjyqtari Edgardo Codesal ka vetëm kujtime negative me legjendën Diego Armando Maradona. “Një nga personat më të këqinj që kam parë ndonjëherë”, ka deklaruar ai për sulmuesin i cili mahniti botën në Botërorin 1990, edhe pse nuk e fitoi atë

Ish-arbitri meksikan ishte ai i cili drejtoi finalen Argjentinë-Gjermani. Atë natë “Pibe de Oro” u mbush me vërshëllima në “Olimpico”. “Doja t’i nxirrja karton të kuq që në fillim, por e kuptova situatën dhe vendosa ndeshjen”.

“Maradona është lojtari më i mirë që kam parë ndonjëherë, por si person ishte shumë i keq, më i keqi që kam hasur në karrierë”.

M.P. / Dosja.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here