Telefonata e rreme, ambulanca pritet si skuadra e zemrës

0
125

Turqia është një prej vendeve me tifozeritë me të zjarrta të futbollit. Në mungesë spektaklit dhe ndeshjeve prej disa kohësh, mbështetësit e klubit të Karagymrykut kanë gjetur një mënyrë mbresëlënëse për të përjetuar emocionet e këtij sporti.

Ata kanë telefonuar një ambulancë, duke u shtirur për një rast të prekur me koronavirus, dhe në momentin e mbërritjes, tifozët i kanë pritur infermierët njësoj si të ishin skuadra e tyre e zemrës. E gjitha ishte një surprizë për sakrificën e bluzave të bardha. Brohorima, duartrokitje dhe lule për heronjtë e vërtetë të betejës me Koronavirus./A2 CNN

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here