Qëlluan më armë drejt policisë, dorëzohen dy vëllezërit

0
201

Dy vëllezërit të dyshuar me probleme mendore të cilët qëlluan me armë drejt policisë mbrëmjen e djeshme janë dorëzuar pas ndërhyrjes së grupi negociator të RENEA-s.

Pasi kanë qëlluar me armë fillimisht në ajër dhe pastaj drejt policisë dy vëllezërit ishin mbyllur në banesë ku nuk pranon të dorëzoheshin.

Me angazhimin e forcave e Ndërhyrjes së Shpejtë të Fierit dhe të një grupi negociator i RENEA-s u bë e mundur dorëzimi i dy vëllezërve të cilët janë shoqëruar të komisariat.

Ngjarja ka ndodhur në Çorovodë, në lagjjen “5 Shtatori”, në katin e parë të një pallati./abcnews.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here