Rritje temperaturash por me surpriza gjatë ditës, si do të jetë moti sot

0
82

Moti – E premte, 1 Maj 2020

Sipas MeteoAlb, kushtet e qendrueshme atmosferike mbeten ne pjesen me te madhe e vendit. Por ne zonat Veriore vranesirat e shpeshta do te sjellin reshje te pakta shiu.Temperaturat e ajrit do te mbeten konstante ne mengjes, por do te rriten ne mesditë duke luhatur vlerat nga 5°C deri në 25°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzimi 4 balle.Europa Qendrore dhe Rajoni i Ballkanit do te jene ne ndikimin e motit te paqendrueshem, duke bere qe vranesirat e dendura te sjellin reshje shiu.Ndersa kontinenti Europian do te paraqitet me kthjellime dhe vranesira kalimtare ne Veri, Lindje dhe ne Jug.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here