“Bukë, bukë, bukë”, s’mban më moderatori, thirrje shqiptarëve: Si mund të kini bukë kur jeni skllav i një …

0
137

Spikeri i ‘Nova Medias’ Arjan Hasimi përmes një videoje që ka postuar në rrjetet sociale, u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që të reagojnë, dhe të mos iu nënshtrohen urdhërave të dhëna nga Edi Rama dhe ministrja e shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Ai shprehet se askush nuk mund të kërkojë bukë dhe të mira materiale në një kohë kur nuk ka dinjitet dhe pranon të nënshtrohet.

“Bukë, bukë, s’kemi bukë s’kemi ujë, s’kemi drita, po si mund të kesh bukë ti, si mund të kesh ti drita, si mund të kesh ti rrugë, si mund të kesh të mira materiale, kur ti je një njeri i gjunjëzuar, kur je një njeri i shkelur, kur je një njeri i shkèrdhyer, kur ti je një njeri i mbytur.

Si mund të vijë e mira materiale kur ti s’ke më dinjitet, kur ti je skllav i një shkèrdhate nga Surreli, kur ti je skllav i një kùrve që është ministre, si mund të vijë e mira materiale kur ti ke ikun në dhe, je groposur, si mund të vijë e mira materiale?!”, shprehet i revoltuar Hasani në videon që tashmë është bërë virale në media.

Edhe më herët Hasani ka bërë thirrje që qytetarët të mos qendrojnë të mbyllur në shtëpitë e tyre, pasi rreziku më i madh që i vjen Shqipërisë është pikërisht kriza ekonomike, dhe jo ajo shëndetësore

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here