Ija e Besit i sugjeron për nuse gazetarit një vajzë fshati, “ato të qytetit dalin lakuriq”

0
99

Me pamjen e sjelljen si  të pjesës dërrmuese të gjysheve shqiptare, Ija Besit (aktorit Bes Kallakut), është kthyer në një figurë të dashur për publikun shqiptar.

Sinqeriteti i saj dhe aftësia për të thënë gjërat “shabllon” nxit kureshtjen e publikut. Gazetari i “E Diell”, Ervin Kuriti, kaloi disa momente interesante me “Ijen”,  dhe na zbuloi se çfarë bën ajo këtë periudhë karantine. “Ija” na njohu me baçen e shtëpisë, por na mësoi dhe si të bëjmë byrek me hithra.

Sakaq, “Ija” i jep këshilla Ervinit se si gjejë nuse. I sugjeron që të gjejë një gocë fshati, sepse sipas saj janë më të mira se të qytetit. “Ka goca fshati 100 herë më të mira dhe me shkollë. Nuk rrojnë lakuriq si të qytetit të kallzon (tregon) nëna”, thotë Ija. Po ashtu shtoi me batutë se: “Nuk duhet të dalë lakuriq femra sepse lë pa mend çunat, duhet të ketë njëçik kufizime ropi”.

Ija ka treguar dhe faktin se ka jetuar 30 vite me nusen e saj dhe nuk kanë shkëmbyer asnjë fjalë mes tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here