“Jam përkohësisht kryeministër”, Rama iu kërkon falje shqiptarëve: Më tërheq shumë debati, ma bëni hallall…

0
152

Kryeministri Edi Rama në një postim në rrjetet sociale u kërkon falje të gjithë shqiptarëve që janë fyer nga replikat e tij në rrjetet sociale. Rama shkruan se nuk ka probleme personale me askënd, se dhe se debati e tërheq aq shumë, saqë për ndonjë moment harron dhe që është kryeministër.

Postimi i plotë i Ramës: Miq! Kush nga ju ka menduar se e kam fyer ne replikat e mia, ndjese! Nuk eshte kurre ky qellimi dhe as arsyeja pse une replikoj me ju, qofshi urrejtesit e mi me te medhenj! Une s’kam kurresesi asgje personale me askend, thjesht debatoj, pa dorashka, me ata qe sulmojne e shpeshhere shajne! Disa thone qe tallem, por jo, kurresesi, perndryshe nuk do harxhoja asnje sekonde me replika e me bam e bume ketu…

Disa thone s’bejne kryeministrat keshtu, por jo, une vertete jam perkohesisht kryeminister, por s’kam qene e s’do jem asnjehere asgje tjeter perveçse ky qe jam! Ka dhe disa demokratikas qe kujtojne se bejne lufte politike me mua ketu e shajne e nuk pushojne, mendim ndryshe thone, por jo, sharja s’eshte mendim fare.

Megjithate as ata s’dua t’i bej te ndjehen keq! Debati me terheq shume dhe te ma bejne hallall, kur s’e kam dot me ata qe keta votojne, sepse jane pa lidhje, s’kam me ke e bej tjeter perveçse me ta direkt – jeni padiskutim me te veshtire ne debat se ata qe ju perfaqesojne ne mexhelis:-) Nejse, s’po e zgjas me tutje. Perqafime pa parti

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here