Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kallëzon në SPAK Veliajn dhe Maznikun

0
71

Përfaqësues të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar kanë depozituar zyrtarisht kallëzimin penal në SPAK ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj dhe zv.kryebashkiakut Arbjan Mazniku.

Bashkia e Tiranës akuzohet nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pasi kërkon ta shembë atë dhe të ndërtojë një teatër tërësisht të ri.

Po kallëzimi është edhe për pronën pasi dyshohet se projekti do të përfshijë një pjesë shtetërore të Teatrit për t’ia dhënë privatit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here