Manastirliu tregon kur hapen çerdhet dhe kopshtet

0
108

Nëse situata do të jetë e qëndrueshme, çerdhet dhe kopshtet hapen nga 1 Qershori njoftoi në një komunikim në Facebook, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

Sipas planit në tentativë, nëse të dhënat do të jenë të qendrueshme, bazuar në kriteret e përcaktuara nga Komiteti Teknik, nga data 1 qershor po planifikohet të lejohet hapja e cerdheve dhe e kopshteve publike dhe private.

“Dëshiroj të ndalem këtu, duke theksuar nevojën e një vlerësimi të thellë dhe shumë të kujdesshem të kushteve higjeno-sanitare për cdo strukture të kopshteve dhe cerdheve dhe standardeve qe duhet të plotesojne për të mirëpritur femijët në këto institucione me rregullat e reja. Protokollet e sigurisë do të bëhen të njohura në ditët ëe vijim, ku dhe do të ngarkohen për zbatim të gjithë insitucionet përgjegjëse për plotësimin e tyre deri në këtë datë”, tha Manastirliu./Opinion.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here