‘Europa Nostra është thjesht një OJF’, Veliaj sulmon ashpër artistët: Ata që luanin bingo part-time kur ishin aktorë te Teatri, sot e mbrojnë

0
82

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka folur sot për çështjet e Teatrit Kombëtar. Në një intervistë në Syri TV, u shpreh se për të Europa Nostra është thjesht një OJF. “Europa Nostra është OJF.

Ata japin opinione, ne marrim vendime“, tha Veliaj. Më tej kreu i bashkisë sulmoi dhe artistët që po protestojnë tek Teatri Kombëtar dhe tha se kanë lujatur bingo.

“Ata që luanin bingo part-time kur ishin aktorë te Teatri, sot dalin dhe e mbrojnë”, u shpreh ndër të tjera Veliaj.

(A.B. Dosja.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here