Veliaj: Meta po bëhet gazi i botës, juristët e qeshin nëpër tiranë, është barcaleta e javës

0
69

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka sulmuar sot Presidentin Ilir Meta. Në një lidhje direkte me emsionin “Open” në Top Channel, Veliaj u shpreh se Meta është bërë gazi i botës dhe po qeshin juristët nëpër Tiranë.

Presidenti ka dorëzuar një padi nul, duhet të gjejë një këshilltar ligjor dhe jo të bëhet barsaletë ligjore. Po bëhet gaz i botës, juristët po qëshin nëpër Tiranë. Nuk mund të budallepset e gjithë Tirana se bën gafa një institucion. Ai ka dorëzuar një ligj nul, sepse nuk ekziston më ai ligj”, u shpreh Veliaj.

Presidenti Ilir Meta pak muaj më parë ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese ligjin speciale për shembjen e Teatrit Kombëtar, që u miratua vitin e shkuar me procedurë të përshpejtuar.

(A.B. Dosja.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here