RRITET NUMRI I RASTEVE DITORE, 18 RASTE ME COVID-19 NE 24 ORE NE SHQIPERI

0
87

18 raste të reja me Covid-19 janë identifikuar gjatë 24 orëve të fundit duke e çuar numrin e të prekurve 898.

Lajmi i mirë është se 77 % e të prekurve janë të shëruar.

Zonat më të nxehta janë në Tiranë, Krujë dhe Kamëz. Situata në spitale është e qëndrueshme.19 paciente ndodhen te shtruar ne spitale, ku 3 prej tyre jane ne terapi intensive.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here