Kryemadhi zbulon ‘bombën’ e radhës: Nuk është vetëm teatri, brenda vitit do të shembin edhe Muzeun Kombëtar

0
148

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka folur sot për çështjen e Teatrit Kombëtar, duke thënë se nuk do jetë godina e vetme që do shembet.

Në një intervistë në ABC News, u shpreh se në muajin dhjetor do të shembet dhe Muzeu Kombëtar dhe do të ketë një projekt me kulla që e zëvendëson.

Nuk kam pikë dyshimi që veprimtaria për teatrin është  kriminale. Çështja e teatrit kombëtar nuk ka të bëjë tjhjesht me godinën por edhe me integritetin e kultiurës dhe artit shqiptar. Në dijeninë time nxitimi për teatrin kombëtar, është edhe arsyeja për prishjen e Muzeut Kombëtar brenda vitit. Rama do të shpërblejë në paradhënie djemtë e projektit për kullat…Po nxiton për ketë arsye.”

(A.B. Dosja.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here