Julian Deda: Paska dale erion fiku dhe paska kerkuar bashkepunim? Paska thene “ajo qe iku, iku”..?

0
180

Çfare iku mor vrases gjakftohte? Si mund te ike kaq kollaj nje histori e tere? Ti ke lidhje me Teatrin aq sa ka lidhje hijena me poezine. Ti je nje hijene, qe ha kermat e peshtyra nga shefi yt, je nje qenie e pashpirt, tinezare, e degraduar, qe per karriere je gati te hash veten per darke.

Ti nuk ndjen erion, ti je thjesht vegla fallike e Ed Rames, te cilen ai e perdor per permbushur perversitetet e tij njerezore dhe inatet e tij politike.

Por meqe po kerkon bashkeķepunim, i bej thirrje te gjithe atyre qe e mbrojten Teatrin tash 2 e kusur vjet, i bej thirrje opozites dhe gjithe atyre njerezve qe e kuptojne se bashke me Teatrin eshte shembur politika, dhe demokracia ne kete vend, i bej thitrrje t’ja japim kete bashlepunim.

Te shkojme qe sot e ta “takojme” tek zyrat e bashkise, dhe nese nuk e gjejme aty, te shkojme t’i bejme nje “vizite” shembullore poshte shtepise te Kodra e Diellit dhe nese as aty nuk e gjejme, nisemi per Surrel, aty do jete patjeter duke u fshehur nen sqetullen e atij qe ia ka futur doren nga poshte dhe e drejton si nje kukull e lodhur.

Duhet bere qe sot, sepse neser do jete vone.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here