FOTOT/ “Poshtë diktatura”, aktorët e Shkodrës protestë: Shembët godinën, por jo Teatrin

0
51

Aktorët e Teatrit “Migjeni” në Shkodër kanë protestuar sot në mënyrë paqësore për shembjen e Teatrit Kombëtar në Tiranë.

Ma mjete mbrojtëse, pankarta në duar dhe distancim social aktorët kanë protestuar para Teatrit ”Migjeni” me pankartat

“Poshtë diktatura”, “Shembët godinën, por jo Teatrin”, “Teatri është i pavdekshëm” etj.

Ndërkohë sot do të mbahet protesta post- shembjes së Teatrit në orën 16:30 nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit dhe opozita.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here