Mazniku tregon sa do kushtojë Teatri i ri, shpërthen Andi Bushati: Po kush në të sëmës jeni ju që vendosni sa do paguajmë ne

0
108

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Arbi Mazniku ka debatuar ashpër mbrëmjen e sotme me analistin Andi Bushati.

I pyetur nga Bushati sesa do kushtojë Teatri i ri, Mazniku ka treguar se projekti nuk ëhstë detajuar ende por vlera varion nga 23 – 28 milion euro. “Teatri i ri do të kushtojë midis 23 deri 28 milionë euro. Por detajet e projektit dhe projekti nuk është detajuar akoma”, tha nënkryetari i Bashkisë.

Pas kësaj deklarate të Maznikut, ndërhyri menjëherë analisti Andi Bushati, i cili i tha nënkryetarit “ Po kush në të sëmës jeni ju që me taksat tona do na zgjidhni sa do na kushtojë, sa do paguajmë. Se këtë do ta bënte Fusha, ju pa tender si përcaktoni sa do paguhet.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here