Përse e shembi Teatrin natën si skuth? Përgjigja e Veliajt

0
136

Shërbëtori i Edi Ramës në Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, shpjegoi përse e shembi Teatrin Kombëtar, natën si skuth.

“Konflikti mbi Teatrin eskaloi kur u përfshi politika. Ne gjykuam që do të ishte e rrezikshme për artistët, nëse do të prishej në çdo moment tjetër të ditës. Unë kam përjetuar 21 janarin, kur Saliu të vrìste ditën. Për të respektuar vendimin e shumicës, zgjodhëm momentin kur mund të respektohej me riskun më të vogël. Kjo është arsyeja që ndërhymë në atë orë dhe më vjen mirë që nuk patëm të lënduar.” – u shpreh Veliaj.

“Sepse nuk kërkoi kurrë askush referendum.” – shtoi Veliaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here