Klithja e aktores Rita Gjeka: Shembja e teatrit një krim si i vitit 1967

0
41

E ftuar në “360gradë” nga Artur Zheji në RTV Ora, drejtoresha e Teatrit Migjeni Rita Gjeka u shpreh se shembja e Teatrit Kombëtar i kujton prishjen e xhamive dhe kishave.

Gjeka: Ata kanë vënë kazmën mu në mes të shpirtit, kanë ndërhyrë tinëzisht. Ai ka dashur t’i vrasë ato vajzat që ke në studio, se nuk e ka problem me vra. Nuk e kam menduar se ka mbërritur deri në këtë krim. Nuk kam me harruar tmerrin e shembjes së Teatrit. Është i ngjashëm me atë të kishave dhe xhamiave. Është dikush që drejton shtetin me Facebook. 

/Ora News.tv/

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here