LAJM I FUNDIT/ Po rrethohet trualli i Teatrit, Aleanca thërret sot protestë në minutën e fundit

0
74

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrin ka thirrur sërish për protestë pasditen e sotme, në orën 19:30 tek sheshi para pedonales në Tiranë.

Mësohet se vendimi është marrë në momentet e fundit për shkak se në truallin e Teatrit Kombëtar është rrethuar zona dhe kanë nisur punimet.

Sakaq, në mbështjetje të protestët do jetë edhe opozita jashtëparlametare.

“Vepra u krye dhe sot kanë filluar të mbulojnë skenën e krimit duke rrethuar pronën e Teatrit Kombëtar! Nuk do të lejojmë të fillojnë punimet! Duam Drejtësi për shkatërrimin e Teatrit dhe dhunimin e demokracisë,’’ shkuhet në njoftimin Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here