“Pse je kaq i pashpirt mor burrë i dheut?”, Julian Deda shpërthen kundër Veliajt: Pse nxjerr ata çerrat që sekuestrojnë banane, po kur shisje fiq të ngacmonte njeri?

0
112

Humoristi Julian Deda, ka reaguar sot kundër kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliajt. Në një video-mesazh në rrjetet sociale, Deda kërkon shpjegime nga Veliaj për aksionet e Policisë Bashkiake që sekuestrojnë bananet e tregtarëve ambulantë në rrugët e kryeqytetit.

Deda shprehet se Veliaj është i pashpirt dhe i kërkon që të lë të qetë të gjithë tregtarët ambulant, pasi ata me shitjen e bananave mabjën frymën gjallë.

O Erjon Veliaj, po pse je kaq i pashpirt mor burrë i dheut? Po si i ke nxjerr çerrat e bashkisë për të sekuestruar njerëzit që shesin babane mor? Po ai për ato 10 bananae del gjithë ditën t`i shesë, të fitojë pak o`gjë sa për të majt shpirtin gjallë. Ti del i vë nën presion i sekuestron bananet, po a ke turp mor burrë? Ça të bëjë? Ai ka katër muaj në karantinë. Si do haj bukë ai? Po diku do fitojë, do haj bukë ai. Të vdesin për bukë. Nuk janë gjithë si ty mor që kë bërë milirda. Po kur shisje vetë fiq, të ngacmonte njeri?”, shprehet Julian Deda.

(A.B. Dosja.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here