Pamje të frikshme në SHBA, protestueit futen te “Mercedez Benz” dhe djegin makinat luksoze

0
183

Situata në SHBA duket se ka dalë jashtë kontrollit. Ditën e sotme protetuesit janë bërë të dhūnshëm, ndërsa kanë filluar të djegin dhe plaçkitin.

Makina policie të djegura, dyqane në flakë, dhe turma njerëzish që përplasen me policinë. Kjo është pamja që vjen këto orë nga SHBA.

Ndërkohë, se fundmi demonstruesit janë futur në ambientet e Mercedez Benz, dhe u kanë vënë flakën makinave luksoze.

Në pamjet e publikuara në mediat e huaja shihen se një grup personazh të maskuar janë futur brenda dhe u kanë vënë flākën makinave.

Të gjithë këto trazira erdhën pas vdekjes së afro-amerikanit George Floyd. Akuza për vrāsje janë ngritur kundër Derek Chauvin, oficeri për të cilin prokurorët thonë se e mbajti gjurin në qafën e Floyd për gati nëntë minuta, derisa i mori jetën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here