“Je shumë keq, po të merret goja”, Bushati përplasje të fortë me Ramën: Nuk të kam parë kurrë me keq se kaq

0
93

Kryeministri Edi Rama dhe gazetari Andi Bushati kanë zhvilluar disa herë debat mes tyre dhe e kanë kthyer në personale. Të ftuar në emisionin “Open” në Top Channel, Rama e Bushati kanë hedhur akuza për njëri-tjetrin dhe Kryeministri nuk iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve.

DEBATI RAMA-BUSHATI

Aq shumë po të merret goja, sa nuk qëndron tek argumenti, nuk të kam parë kurrë me keq se kaq.

Mua më merret goja?

Shikoje veten në merak, jeni shumë keq.

Unë jam shumë keq.

The sapo pive kafe dhe u pendove, sapo shpife.

Spo shpifët se nuk thash fare këtë.

Kam një pyetje, zoti kryeministër…

Po ti e ke kollaj dhe i quan njerëzit shpifës e kriminel, e ke kollaj këtë gjë.

Po vazhdo ti me Avdylajt, vazhdo.

Me mua jo këto, nuk mi thua dot mua këto.

(A.B. Dosja.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here