Koronavirusi prek majat e futbollit italian, rezulton pozitiv presidenti i njohur

0
28

Koronavirusi prek sërish futbollin italian në nivelet e tij drejtuese. Rasti i fundit i infektuar me Covid-19 nuk është futbollist, por një president.

Bëhet fjalë për Aurelio De Laurentiis, i cili ka rezultuar pozitiv. Kreu i klubit të Napolit është prekur nga virusi dhe ka nisur menjëherë karantinën në banesën e tij.

Një ndër presidentët më karizmatik të Serie A, kreu ditën e djeshme tamponin dhe përgjigja rezultoi pozitive për të.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here