Tërmeti lëkund sërish vendin, ku ishte epiqendra

0
38

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar këtë pasdite në vend. Sipas të dhënave të fundit lëkundja ka qenë 3.5 i shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 36 km në jug të Tiranës, 10 km në veri-perëndim të Lushnjes.

Pak pas mesnate, rreth orës 01:25 minuta në vend u regjistrua një lëkundje tërmeti me magnitudë 4.5 të shkallës riter.

Tërmeti ishte me thellësi 20 kilometra dhe me epiqendër në Cërrik. g.v/abcnews.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here