‘Rama ik’/ Emigroi në Zelandën e Re, Big Basta realizon këngë kundër Edi Ramës: Pushtet i mashtruar, hajduta, kanë në dorë jetë njerëzish

0
35

Big Basta, reperi nga Tirana i cili jeton në Zelandën e Re ka bërë një këngë kundër Edi Ramës. Basta i këndon realitetit të hidhur dhe asaj që rilindja ka sjellë në vend.

‘Rama ik, demokrat në diktaturë’ dëgjohet të thotë reperi në këngën e tij.

Videoja është publikuar nga bashkëshortja e tij, Vesa Luma e cila shkruan:

Realitet i hidhur. Sot eshte dita me e madhe- kurorezimi i vullnetit, nje tjeter shtet na uroi mireseardhjen- PERTEJ DETIT- por duhet te ishim mbret ne vendin tone’.

(A.B)/Dosja.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here