Ronaldo, pozitiv me koronavirus, humb ndeshjen e parë të Champions League

0
22

Federata e Futbollit të Portugalisë konfirmoi se, Cristiano Ronaldo është pozitiv me koronavirus.

Bashkë me të, federata theksoi se ai nuk do të jetë në ndeshjen e nesërme kundër Suedisë.

“Marca” raporton se futbollisti është i izoluar nga pjesa tjetër e skuadrës dhe nuk ka simptoma, ndërsa raportohet se nga të tjerët nuk është konformuar asnjë tjetër pozitiv.

Mësohet se futbollisti është i izoluar nga pjesa tjetër e skuadrës dhe nuk ka simptoma, ndërsa raportohet se nga të tjerët nuk është konformuar asnjë tjetër pozitiv.

Krahas ndeshjes në fjalë, pritet që Ronaldo të humbasë edhe ndeshjen debutuese të Juventusit në Torino në Kiev krahas asaj me Crotonen në Torino.

Nëse gjërat shkojnë siç duhet, Ronaldo mund të kthehet në fushë në 28 tetor në përballjen me Barcelonën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here