LAJM I FUNDIT/ Tërmet në Maqedoninë e Veriut, lëkundjet ndihen edhe në Shqipëri

0
67

Një tërmet u regjistrua para pak duke rikthyer ankthin e njerëzve.

Lëkundja sizmike ndodhi në orën 15.25 dhe të dhënat e para flasin për lokalizim të tij në Maqedoninë e Veriut.

Shërbimi sizmologjik europian EMSC e lokalizon tërmetin edhe në Shqipëri.

Raportohet se në Dibër është ndjerë shumë ky tërmet, raporton noa.al.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here