Del në ankand unaza 14 karatëshe e Elvis Presley, zbulohet vlera marramendëse (Foto)

0
58

Në një ankand në Los Angeles pritet të shitet me më shumë se 500 mijë dollarë unaza e floririt të Elvis Presley.

Unaza e këngëtarit është një ndër seritë e para me inicialet TCB, (Taking Care of Business) dhe motivin e vetëtimës, që artisti e përdori si mantrën e tij që prej 1969-s, kur iu rikthye koncerteve pas fokusimit te filmat.

“Diamanti është 7 karatë e gjysmë, ndërsa unaza përbëhet nga flori 14 karatësh”- është shprehur organizatorja e ankandit, Brigitte Kruse.

Në vitin 1975, këtë unazë të dizenjuar nga dora e tij, ai i’a dhuroi pjesëtarit të bandës së tij J.D Sumner.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here