“Shih shih qenkan revoltuar ca analistë”, reagon Rama për lajmin e dënimit të memeve: S’ka asnjë shans, nuk ka material zyrtar

0
58

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas propozimit të Ministrisë së Drejtësisë për ndëshkimin me burg të atyre që bëjnë meme. Rama thekson se nuk ka asnjë shans të dënohen me ligj në Kodin Penal memet.

Postimi i plotë: Shih shih qenkan revoltuar ca analistë se do u dënokan memet me Kod Penal, duke u nisur nga s’di ç’material jozyrtar! Po si mund të ndalohen memet me ligj na e thonë dot këta orakuj të kombit? Asnjë shans s’ka, ku ta gjenim që dhe këta të merreshin me meme që të vlenin për diçka!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here