Shorti për kualifikueset e Botërorit 2022, zbulohen sfidat e vështira që do të kenë Shqipëria dhe Kosova. Ja me cilat ekipe do të përballen

0
66

Shorti për kualifikueset e Botërorit 2022 është hedhur sot në Zyrih, ku janë zbuluar ekipet me të cilat do të përballen Shqipëria dhe Kosova.

Nga shorteu i hedhur, Kombëtarja Shqiptare është pozicionuar në grupin I, ku do të jenë 6 konkurrentë, të cilat janë: Anglia, Polonia, Hungaria, Andora dhe San Marino.

Kurse përfaqësuesja e Kosovës ka mësuar konkurrentët për kualifikueset e Botërorit 2022, ku do të garojë përballë Spanjës, Suedisë, Greqisë dhe Gjerogjisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here