Jonida Maliqi KUNDËR për protestën e të rinjve: Injorancë, të djegim e të sillemi si kafshë

0
51

Këngëtarja e njohur Jonida Maliqi, ka dalë hapur kundër protestës së të rinjve për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ajo shkruan se të rinjtë që protestojnë nuk duhet të sillen si kafshë e të shkatërrojnë vendin. Sipas saj, kjo nuk është zgjidhja e problemit, por është injorancë.

“Ishte e tmerrshme ajo që i ndodhi Klodianit dhe jam e sigurt që drejtësi do të ketë, por përse të sillemi si huliganë në vend që të protestojmë paqësisht.

Të djegim, shkatërrojmë, të sillemi si kafshë. Kjo nuk është zgjidhje e problemit, kjo është injorancë”,- shkroi Jonida Maliqi.

jonida.jpg

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here