Hidhet shorti i Championsit, Strakosha dhe Gjimshiti përballë Bajernit dhe Realit. Mesi takohet me “mikun” Nejmar. Ja çiftet

0
52

Sipas rregullores së UEFA-s nuk lejohen përballjet mes ekipeve të të njëjtit shtet si dhe ballafaqime mes skuadrave që janë ndeshur në fazën e grupeve.

Më e rrezikuara nga përballjet me “big”-ët është Barcelona, e cila rrezikon të çiftohet me Liverpulin, Bajernin, Juventusin, PSG-në dhe Mançester Sitin.|

Më poshtë ju sjellim ndarjet e skuadrave në dy vazo (Vazo 1: ekipet që janë renditur të parat në grupe, kurse në vazon e dytë ekipet që e mbyllën fazën e grupeve në pozicionin e dytë).

NDESHJET E FAZËS SË 1/8-ave të Ligës së Kampioneve , sezoni 2020-2021

Borusia Mynshenglabah-Mançester Siti

Lacio-Bajern Mynih

Atletiko Madrid-Çelsi

Lajpcig-Liverpul

Porto-Juventus

Barcelona-PSG

Sevilja-Borusia Dortmund

Atalanta-Real Madrid

PANORAMASPORT.AL

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here