Është më e famshmja në botë, njihuni me sekretet që fsheh “Shtëpia e Bardhë” (Video)

0
29

Më 20 janar 2021, Joe Biden do të betohet si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe do të shkelë në Shtëpinë e Bardhë,

Por a dimë vërtetë gjithçka për rezidencën më të famshme në botë? Shtëpia e Bardhë, në rrugën “1600 Avenue Pennsylvania, Washington DC”, është shtëpia dhe vendi i punës i presidentëve të Shteteve të Bashkuara.

Ndërtesa është 200 vjeçare, ajo zë më shumë se 5 mijë metra katrorë. Në videon e mëposhtme, publikohen “sekretet” e dhomave që kanë strehuar ish-presidentët e mëparshëm dhe atë që pritet të zëvendësojë Donald Trump.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here