Foto/ Festimet e Krishtlindjes në botë

0
58

Besimtarët në të gjithë botën festojnë ditën e sotme Krishtlindjen. Por, këtë vit ndryshe nga herët e tjera, Krishtlindja po festohet nën presionin masave kufizuese për shkak të pandemisë COVID-19.

Shërbimet kishtare dhe eventet e tjera janë ndjekur nga besimtarë shumë më të paktë në numër për shkak të pandemisë. Distancimi social dhe mbajtja e maskave është tashmë e domosdoshme.

Ndërkohë, në fotot e mposhtë do të shihini se si janë festuar Krishtlindjet në disa nga vendet e botës./ Opinion.al

Australi
Vatikan
Indi
Pakistan
Britani
Irak
Spanjë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here