Magji në Australi, fishekzjarret e Vitit 2021 shkëlqejnë qiellin. Njerëzit detyrohen të harrojnë plazhin e të shijojnë spektaklin nga shtëpia (FOTO)

0
53

Australianët i kanë dhënë lamtumirën 2020 dhe kanë ndezur fishekzjarret duke i dhënë një magji vendit, ndonëse në rrethana që të gjithë shpresojmë të mos kthehen më asnjëherë.

Të gjithë njerëzit kanë parë spektaklin e fishekzjarrëve nga shtëpia pasi vendi është në izolim për shkak të koronavirusit.

Australianët që normalisht dynden në limane, bregdete, brigje lumenjsh dhe plazhesh për të shijuar shfaqje fishekzjarresh, në vend të kësaj qëndruan ara televizorit në dhomat e tyre për të parë shijuar gjithçka.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here