Pasi i ‘vodhën’ një fitore të merituar, anglezët shtyjnë ndeshjen e radhës të Florian Markut, shkak bëhet…

0
44

Boksieri shqiptar Florian Marku nuk do ta zhvillojë ndeshjen e parashikuar për në muajin Janar dhe shkak për këtë është bërë rritja e rasteve të koronavirusit të ri në Britaninë e Madhe.

Lajmin e ka bërë me dije vetë boksieri përmes një postimi në Facebook, ku thekson se ndeshja e 30 Janarit do të riplanifikohet për një datë tjetër. Datë kjo e cila nuk dihet ende, ndërkohë që Marku shprehet se do t’i mbajë të informuar sportdashësit e tij përmes rrjeteve sociale.

Postimi i plotë: Për të gjithë ndjekesit e mi! Me vjen keq tju lajmeroj qe ndeshja e 30 janarit do riplanifikohet. Kam punuar me shume se kurre gjithe kete kohe edhe pse kam postuar pak. Per shkak të një rritje të madhe në rastet Covid-19 në Mbretërinë e Bashkuar, lufta ime do te zhvillohet ne nje date tjeter. Vonesa shpresojmë të jetë vetëm pak javë, por unë do t’ju mbaj të gjithëve të informuar për çdo zhvillim te ri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here