FOTO-LAJM/ Mbështetësi republikan ulet në karrigen e Kongresit dhe bërtet: Trump fitoi

0
138

Një protestues në Amerikë pasi është futur në ndërtesën e Kongresit Amerikan është ulur në karrigen e kryetarit të Kongresit dhe bërtet: Trump fitoi.

Ai ka ngritur njërën dorë lart pasi është ulur në karrige dhe vazhdoi të bërtiste: Trump fitoi.

Situata sa vjen e rëndohet në Capitol Hill. Certifikimi i Joe Biden si president ka sjellë tensione të mëdha në SHBA. Turma e mbështetësve të Trump kanë vërshuar brenda Kongresit të SHBA-së për të ndaluar procesin.

(I.A/dosja.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here