Rama në Ankara, ja si e pret Erdogan

0
39

Pritje shtetërore për kryeministrin Edi Rama në Ankara. Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan i ka rezervuar mikut të tij një ceremoni shtetërore në pallatin presidencial.

Pas luajtjes së dy himneve kombëtare, Rama u përshëndet edhe nga ushtarët e pranishëm. Pas një takimi kokë më kokë, Erdogan dhe Rama do të dalin në një konferencë të përbashkët për shtyp, raporton Ora News.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here