Del VIDEO/ “The Simpsons” parashikuan edhe sulmin në Kongresin Amerikan

0
56

Sa herë ka një ngjarje të madhe ndërkombëtare nuk mungon edhe parashikimi që i ka bërë asaj seriali i njohur i animuar “The Simpsons”.

Në disa raste kanë bërë parashikime të sakta si ai i fitores së Donald Trump. Menjëherë pas sulmit të së mërkurës në Capitol ishin të shumtë ata që kujtuan se “The Simpsons” e kishin parashikuar edhe këtë.

Bëhet fjalë për episodin e 31-të të “Treehouse of Horror” të Simpsons i transmetuar në 1 nëntor 2020 që bënte një parashikim ogurzi të fatit të Amerikës pasi Homeri nuk arriti të hidhte votën e tij – dhe ai që vendoste gjithçka.

Episodi parashikon trazira edhe për 20 Janar 2021 të ngjashme me fundin e botës. ©LAPSI.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here